GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 5362276

nr 536 2276

Herman Kähler

(1846-1917), Danmark

Vas, Herman Kähler, höjd: 25 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Herman Kähler, dansk keramiker född 1846, död 1917.

Utrop:

100 kr

måndag 18 augusti 2008
kl 16:15:51

Herman Kähler

Läs mer om Herman Kähler